От 74 години Барселона не е допускал 8 гола

• барселона-
  • шампионска лига-
  • ла лига

Само до почивката Барса допусна 4 гола във вратата си - нещо, което не се беше случвало никога в цялата история на турнира

От 74 години Барселона не е допускал 8 гола - 1

Барселона преживя истински кошмар в четвъртфинала срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига, загубен с 2:8, а защитата на каталунците се провали тотално. Само до почивката Барса допусна 4 гола във вратата си - нещо, което не се беше случвало никога в цялата история на турнира.

За последно пък каталунският клуб инкасира 8 гола в един мач преди 74 години - през 1946 година срещу Севиля за Купата на краля (0:8).

Показателен е и друг факт. От началото на настоящия сезон в ШЛ в нито един мач Барселона не инкасира повече от едно попадение, но срещу Байерн Марк-Андре тер Стеген извади топката от вратата си цели 5 пъти, а баварците можеха да вкарат поне още толкова голове.

Във всички състезания Барса не беше получавала 4 гола до 31-ата минута от далечната 1951 година, когато загуби с 1:4 от Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу". Това е едва третият път, в който Барса допуска пет или повече гола в евротурнирите. Един от тези случаи е загубата с 4:5 от Левски в Купата на УЕФА през 1976 година.