• локомотив пловдив-

"Смърфовете" взеха успех с 2:1

Локо Пд излъга Черно море на "Лаута" - 1
Снимка: ПФК Черно море

Локомотив Пловдив победи Черно море с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в парк "Лаута". "Моряците" завършиха срещата с човек по-малко след като втори жълт картон получи Родриго Енрике в продължението на срещата.

Черно море не стартира мача по най-добрия начин и допусна гол още в 4-ата минута. Николай Николаев напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Момчил Цветанов с шпагат реализира за 1:0. В 19-ата минута Илиан Илиев намери Исмаил Иса с гръб към вратата, той върна топката към Васил Панайотов, който се забави и не успя да нанесе удар.

Локо Пд излъга Черно море на

В 26-ата минута Георги Минчев стреля опасно от далечен свободен удар, но Георги Георгиев успя да избие след страхотна намеса. В 31-вата минута Черно море успя да изравни. Родриго Енрике подаде на Васил Панайотов, който с пета изведе Курьор зад отбраната на Локомотив, а той с левия крак направи Луков безпомощен за 1:1.

В 48-ата минута главният рефер отсъди доста спорен фаул на границата на наказателното поле. Капитанът на Локо Пд Димитър Илиев стреля и прати топката в горния ъгъл на вратата на Георги Георгиев. В 50-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране от корнер към втора греда, кълбото попадна в Иса, но той не успя да нацели вратата на Луков.

В рамките на една минута между 74-ата и 75-ата домакините отправиха два опасни удара. Първо Анте Аралица стреля много силно по земя от наказателното поле, но Георги Георгиев с крак отби напред. Веднага след това Диниш Алмейда получи топката зад защитата на Черно море и се опита да прехвърли Георги Георгиев, но и този път вратарят на варненци се намеси блестящо.

В продължението на двубоя Черно море остана с човек по-малко, след като втори жълт картон, респективно червен получи Родриго Енрике.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Емо Янчев, Виктор Попов, Цветомир Панов, Стефан Велев (84- Денислав Ангелов), Васил Панайотов (78-Леандро Андраде), Матиас Курьор, Родриго Енрике, Илиан Илиев (70-Файсел Касми), Исмаил Иса.

Локо Пд: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Кристиан Илич (69-Лукас Салинас), Николай Николаев (86-Парвизджон Умарбаев), Момчил Цветанов, Кенан Муслимович, Димитър Илиев, Георги Минчев (79-Бирсент Карагарен).