Испанската Ла Лига стартира със скучно нулево реми

• 0:0

Ейбар и Селта са далеч от формата, в която вероятно желаят да са

Испанската Ла Лига стартира със скучно нулево реми - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Новият сезон в Ла Лига стартира с мача между Ейбар и Селта, завършил 0:0. Двата отбора трудно стигаха до голови положения и логично двубоят завърши без гол и без победител.

Първият шанс в мача се откри пред домакините. В 29-ата минута Гарсия Кике скочи най-високо в наказателното поле, но мощният му удар с глава мина встрани от лявата греда. Пет минути по-късно и Селта имаше възможност за гол, но късметът обърна гръб на Брийс Мендес и топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Втората част започна с натиск на Ейбар и в 56-ата минута Педро Бигас пропусна от близка дистанция да открие резултата. Постепенно играта се изравни и ситуации пред вратите почти нямаше.

Три минути преди края домакините останаха с 10 души, след като реферът Валентин Писаро показа втори жълт картон на Папе Диоп.