• евертън-
  • тотнъм-
  • 1:0

Тимът на Карло Анчелоти бе по-активен и заслужено спечели срещата

Има ли шанс Локо Пд? С много слаба игра Тотнъм загуби домакинството си на Евертън - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Тотнъм записа поражение с 0:1 от тима на Евертън в първи двубой от новата кампания в английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Доминик Калвърт-Люин.

Мачът започна вяло и първата добра ситуация дойде чак в 33-ата минута. Деле Али достигна до прецизно подаване и останал очи в очи с вратаря изстреля топката към горния десен ъгъл, но Джордан Пикфорд внимаваше и демонстрира страхотен рефлекс.

Минути по-късно новото попълнение на "карамелите" - Хамес Родригес, получи възможност да дебютира с гол, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда.

Първата част завърши с нова възможност за "шпорите", но ударът на Мат Дохърти бе отразен от Пикфорд.

През втората част Хамес Родригес отигра отблизо с глава, но топката прелетя встрани от вратата.

Малко по-късно Доминик Калвърт-Люин порази тима на Моуриньо. В 55-ата минута Люка Дин изпълни перфектен свободен удар, центрирането от който бе отиграно от Калвърт-Люин, чийто удар с глава влетя право във вратата на "шпорите".

До края на срещата "карамелите" имаха още няколко страхотни възможности да покачат резултата на 2:0, но не успяха да се възползват и срещата приключи при резултат 1:0 в тяхна полза.

Така Тотнъм се провали на старта на Висшата лига, а само след няколко дни им предстои сблъсък с Локомотив Пловдив в Лига Европа.