• уулвс-
  • висша лига-

Възпитаниците на Пеп Гуардиола се наложиха с 3:1 като гости

Ман Сити пречупи трудно Уулвс (ВИДЕО) - 1

Манчестър Сити започна новия сезон във Висшата лига с победа. В среща от втория кръг "гражданите" надвиха трудно с 3:1 като гости Уулвс. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изиграха силно първо полувреме, в което вкараха два гола, дело на Кевин де Бройне от дузпа и Фил Фодън. В 77-ата минута Раул Хименес върна един гол за "вълците", които изпуснаха още няколко добри възможности за гол. Дълбоко в добавеното време Габриел Жезус оформи крайния резултат

Срещата започна на високо темпо. Във 2-ата минута Стърлинг се строполи в наказателното поле и поиска дузпа, но повторенията показаха, че Боли не го докосва и нападателят симулира.

В 12-ата минута Патрисио отрази опасен удар на Де Бройне. В 20-ата минута "гражданите" откриха резултата. Де Бройне навлезе в наказателното поле и бе повален от Саис. Гостите получиха дузпа, която Де Бройне реализира за 0:1.

След половин час Сити стигна до втори гол. Де Бройне изведе Стърлинг, който реши да не стреля, а подаде към Фодън. Младокът бе на отлична позиция и вкара за 0:2.

Чак към края на полувремето Уулвс стигна до опасна ситуация. Центриране на Траоре бе засечено с глава от Хименес, но топката мина над вратата. Де Бройне пък пропусна отличен шанс да направи резултата 0:3. Стърлинг изведе белгиеца сам срещу Патрисио, но вратарят се намеси отлично.

Второто полувреме започна силно за домакините. На два пъти Даниел Поденс не успя да завърши добри атаки. Малко след това удар на Рубен Невеш бе избит от голлинията.

В 77-ата минута "вълците" все пак стигнаха до гол. Поденс мушна топката между краката на Де Бройне и центрира в наказателното поле, където Раул Хименес с глава вкара за 1:2.

Дълбоко в добавеното време Габриел Жезус нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, който рикошира в Коуди и влезе във вратата.