• борусия дортмунд-
  • бундеслига-
  • аугсбург-

Аугсбург шокира Борусия Дортмунд (ВИДЕО) - 1

Аугсбург сюрпризира неприятно Борусия (Дортмунд) в мача между двата тима от втория кръг на Бундеслигата.

Битката завърши при резултат 2:0 за домакините, като именитите гости дори не се добраха до отбелязване на попадение.

До голяма степен това се дължеше на солидната работа на защитниците на Аугсбург, които полагаха неимоверни усилия през всички 90 минути, в стремежа си да не получат гол във вратата си.

В същото време контрадействията на тима бяха безмилостни, като нееднократно заварваха отбраната на опонента не съвсем подготвена за адекватна реакция.

И двата отбора започнаха кампанията с победи, а вестфалци са отново основният конкурент на хегемона на Германия и Европа Байерн (Мюнхен).

Днес обаче, в определени периоди от сблъсъка, те просто не приличаха на себе си.

Борусия вкара 10 гола в предишните два сблъсъка с Аугсбург, но днес не стигна до нещо подобно.

Домакините вкараха по едно попадение във всяко от полувремената. Първо това стори Феликс Удокай, разписал се 5 минути преди почивката.

Отново в ключов момент, само няколко атаки след паузата, в 54-ата минута, Даниел Калигури оформи крайното 2:0. Колкото и гостите да желаеха, така и не стигнаха до реализиране поне на почетен гол.

В последните 12 мача между тези съперници Дортмунд има 7 успеха и само две поражения, при голова разлика 30:17.