• рома-
  • серия а

Спорът между двата гранда в Рим приключи при резултат 2:2

Роналдо носи точката на Ювентус в дербито с Рома (ВИДЕО) - 1

Рома и Ювентус не се победиха в голямото дерби от 2-ия кръг на Серия "А". Спорът между двата гранда в Рим приключи при резултат 2:2.

Верету вкара и двата гола за домакините, докато Роналдо се разписа и в двата случая за гостите от Торино.

Голмайсторът на "вълците" Един Джеко, който беше пред трансфер при шампионите, но сделката пропадна, започна като титуляр. Така или иначе обаче Джеко не стигна нито до гол, нито до асистенция тази вечер.

Андреа Пирло не можеше да разчита на Матайс де Лихт, Алекс Сандро, Сами Кедира и Федерико Бернардески.

Мората обаче игра и се представи сравнително добре, въпреки че в определени моменти от двубоя се губеше измежду снажните играчи на Рома пред себе си.

Верету откри от дузпа след малко повече от половин час игра, но Роналдо "върна жеста", също с точно изпълнение от 11 метра минута преди почивката.

Само две атаки след това, преди да бъде даден сигналът за почивката, Мхитарян асистира на Верету, който за втори път бе точен, връщайки предимството на своя тим.

В 62-ата минута Рабио остави гостите с човек по-малко на терена, но 7 минути по-късно Роналдо се възползва от голов пас на Данило и оформи крайното 2:2.

През миналия сезон Юве спечели гостуването си на Рома с 2:1. Днес сценарият не се повтори.