• уеска-
  • луис суарес

Днес уругваецът игра 62 минути, след което беше заменен от Диего Коща

Суарес изневери на Атлетико, мадридчани пропуснаха да бият Уеска - 1

Отборът на Атлетико Мадрид направи 0:0 при гостуването си на Уеска в двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. Луис Суарес не вкара в първия си мач като титуляр за “дюшекчиите”, след като преди четири дни наниза две попадения в дебюта си срещу Гранада. Днес уругваецът игра 62 минути, след което беше заменен от Диего Коща.

През първото полувреме двата тима водиха тактическа битка. В 19-ата минута арагонците пропуснаха чудесен шанс. След корнер Сиовас отклони към вътрешността на наказателното поле, където Сеоан абсолютно сам от четири метра игра много неточно с глава. В 25-ата Жоао Феликс стреля опасно над гредата от пряк свободен удар. В края на полувремето Микел Рико насочи неточно от 12 метра след чудесно извадена топка по земя.

В 49-ата минута Маркос Йоренте отправи много техничен прехвърлящ удар, при който топката мина много близо до целта. В 59-ата Луис Суарес беше изведен сам срещу вратаря, но реши да финтира стража и си затвори ъгъла. В края на срещата момчетата на Диего Симеоне натиснаха и създадоха няколко суматохи в наказателното поле на своя опонент.

Жоао Феликс беше най-активен в търсене на попадение, но неточни удари или добри изяви на вратаря запазиха равенството до последния съдийски сигнал.