Трилър! Байерн победи Херта в мач със седем гола

• 4:3

И четирите попадения на ''баварците'' бяха дело на Роберт Левандовски

Трилър! Байерн победи Херта в мач със седем гола - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Байерн Мюнхен стигна до драматична победа над Херта Берлин с 4:3 в мач от третия кръг на Бундеслигата. Баварците водеха с 2:0 до 60-ата минута, когато Кордоба върна едно попадение за Херта, а 11 минути по-късно Матеус Куня изравни. Пет минути преди края на редовното време Левандовски отново даде аванс на германския шампион, но в 88-ата гостите пак изравниха. Победното попадение за Байерн дойде в 92-ата минута, а негов автор стана отново Левандовски, който се разписа от дузпа.

В 36-ата минута Томас Мюлер се разписа с глава, но голът му бе отменен от ВАР заради засада. Четири минути по-късно обаче Левандовски даде аванс на баварците. Полякът получи дълъг пас, който разсече защитата на Херта и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Малко след подновяването на играта за втората част полякът отново вкара за 2:0.

В 60-ата минута Херта се върна в мача. Кордоба успя да се разпише с глава след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле - 2:1.

Единадесет минути по-късно Матеус Куня остана очи в очи с Мануел Нойер и прати топката в долния десен ъгъл - 2:2.

Четири минути преди края на мача Томас Мюлер асистира на Левандовски за хеттрика на поляка в срещата - 3:2 за Байерн.

Гостите обаче светкавично отговориха, като в 88-ата минута Нганкам се разписа за 3:3.

В добавеното време на срещата Роберт Левандовски вкара четвъртото си попадение, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

В по-ранния мач от немската Първа Бундеслига, Волфсбург и Аугсбург не се победиха, завършвайки 0:0.