Ман Юнайтед удари Нюкасъл с три гола след 86-ата минута (ВИДЕО)

• нюкасъл-
  • висша лига

Двубоят на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" завърши при резултат 1:4

Ман Юнайтед удари Нюкасъл с три гола след 86-ата минута (ВИДЕО) - 1

Нюкасъл загуби тежко домакинството си на Манчестър Юнайтед в мач от 5-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" завърши при резултат 1:4. Гостите вкараха 3 от головете си след 86-ата минута на мача. Манчестър Юнайтед със сигурност трябваше да отговори след срамното 1:6 от Тотнъм.

"Свраките" стартираха стабилно, като спечелиха 7 точки от първите си 4 мача, а новото попълнение Калъм Уилсън определено се вписа идеално в състава, вкарвайки 4 гола от 6-те на отбора си. Нов успех за домакините щеше да означава, че Нюкасъл печели 10 точки от първите си 5 мача за първи път от 2001-а година.

Това обаче не се случи, въпреки че до даден период от двубоя имаше подобни надежди. Още във втората минута Шоу прати топката във вратата на собствения си отбор, предизвиквайки неповторима гримаса по лицето на мениджъра на отбора Оле Гунар Солскяер.

Все пак преди почивката, в 21-ата минута на мача, Магуайър заличи негативните впечатления от играта си напоследък, разписвайки се за 1:1. В 58-ата минута Фернандеш пропусна да вкара от бялата точка, което допълнително напрегна гостите. До старта на последните 10 игрови минути от редовното време по нищо не личеше, че предстои грандиозен финал на сблъсъка.

В 86-ата минута Фернандеш се реваншира за пропуска си от бялата точка и вкара за 2:1 в полза на манчестърци, а в продължението бяха отбелязани нови два гола, все така във вратата на домакините. Първо Аарън Уан-Бисака бе точен за 1:3, а крайния резултат оформи малко след това Маркъс Рашфорд. Той реализира попадението си в последните мигове на добавеното време. За Юнайтед успехът беше втори в кампанията. Отборът е под номер 14 в класирането. Нюкасъл заема 11-ата позиция.