• милан-
  • серия а-
  • интер-
  • рекорд

За първи път от 1973 г. Милан успява да отбележи гол в 24 поредни срещи от Серия А

Милан успя да повтори два рекорда, поставени през миналия век - 1

Милан победи градския конкурент Интер с 2:1 в двубой от 4-и кръг на италианското първенство. Благодарение на тази победа отборът на Стефано Пиоли успя да повтори два рекорда, поставени през миналия век.

В 13-ата минута Златан Ибрахимович не успя да реализира дузпа, но секунди по-късно поправи грешката си и откри резултата в мача. Отново шведът се разписа три минути по-късно, а Ромелу Лукаку намали изоставането в 29-ата минута. С пълен актив от 12 точки Милан е на първо място в класирането, а Интер със 7 е на шесто.

В следващия кръг Милан играе с Рома, а Интер с Дженоа. За първи път от 1973 г. Милан успява да отбележи гол в 24 поредни срещи от Серия А. Освен това "росонерите" за първи път от сезон 1995/1996 записват четири победи в стартовите си четири мача от Серия А, повтаряйки постижението под ръководството на Фабио Капело.