Виляреал победи Валенсия и поведе в класирането в Ла Лига (ВИДЕО)

• валенсия-
  • ла лига-

"Жълтата подводница" надви Валенсия с 2:1 на своя "Естадио де ла Серамика"

Виляреал победи Валенсия и поведе в класирането в Ла Лига (ВИДЕО) - 1

Виляреал поведе класирането в испанския шампионат. Селекцията на Унай Емери изненадващо се озова на върха след грешните стъпки на редица от челниците. "Жълтата подводница" надви Валенсия с 2:1 на своя "Естадио де ла Серамика".

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха от дузпа още в 6-ата минута. Габриел направи много недомислен шпагат в собственото си наказателно поле, посичайки Висенте Ибора. Реферът Дел Черо посочи бялата точка, а Пако Алкасер беше безпогрешен.

До почивката паритетът беше възстановен. Гонсало Гедеш реализира един от най-красивите голове от началото на шампионата. Португалецът получи топката от корнер, след което напредна и със силния си десен крак отправи мощен шут, оставил без алтернатива Жуаме Доменек.

Съдбата си направи сериозна шега, тъй като в 69-ата минута срещата бе решена от Дани Парехо. Халфът получи своето лично отмъщение, успявайки да донесе победата над Валенсия. Клубът, който най-вече заради фамилията Лим, го освободи без финансови претенции през лятото. Юношата на Реал (Мадрид) отправи много техничен изстрел от дъгата, който след контакт с горната греда се оплете в мрежата на "прилепите". Естествено, Дани спази нужната коректност и не даде воля на своите емоции.

В 91-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Кубо получи втори жълт картон.

В следващия кръг Виляреал гостува на Кадис. Валенсия играе срещу Елче.