Аталанта допусна втора поредна загуба в Серия А

• 1:3

Бергамаските преживяват нещо като криза на местна почва

Аталанта допусна втора поредна загуба в Серия А - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Аталанта инкасира втора поредна загуба в италианската Серия "А". Преди седмица бергамаските паднаха тежко от Наполи, а днес отстъпиха и при домакинството си на Сампдория с 1:3.

"Богинята" определено нямаше ден и заслужено преклони глава пред "моряците". Самп изигра по-силно първо полувреме, като съумя да поведе още в 13-ата минута чрез Фабио Куалярела.

Ветеранът можеше да направи преднината на гостите още по-добра, но секунди преди почивката, изпълнена от него дузпа беше спасена по отличен начин от Спортиело.

Случилото се обаче не притесни хората на Клаудио Раниери, които след паузата стигнаха до втори гол чрез Торсби. Надеждите на Аталанта се завърнаха 10 минути преди края. Тогава появилият се след почивката Дуван Сапата беше точен от дузпа, а това отприщи силен финален натиск на "нерадзурите".

Вместо да вкарат обаче, домакините инкасираха трети гол, който вече реши всичко в тази среща. Пълният актив от точки пое към Генуа след попадение на чешкия национал Якуб Янкто.