Невиждана футболна ярост: Аякс вкара 13 безответни гола на Венло (ВИДЕО)

• 13:0

Тимът на Ерик Тен Хаг водеше "само" с 4 гола на почивката

Невиждана футболна ярост: Аякс вкара 13 безответни гола на Венло (ВИДЕО) - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Аякс постигна най-голямата победа в историята на Ередивизи. Грандът от Амстердам спечели с удивителното 13:0 гостуването си на Венло в мач от шестия кръг на първенството.

Тимът на Ерик Тен Хаг водеше "само" с 4 гола на почивката, след като Екеленкамп, Траоре на два пъти и Тадич се разписаха.

В 52-ата минута червен картон получи защитникът на домакините Кристиан Кум и след това Аякс се развихри.

Гостите отбелязаха нови девет попадения. След голове на Траоре, Антони, Екеленкамп и Дейли Блинд резултатът бе 0:8 преди да е изминал един час игра. Ласина Траоре вкара още един гол в 65-ата минута, а влезлият като резерва Хунтелаар добави две попадения. Лисандро Мартинес, който също се появи от пейката, и отново Траоре, за когото това бе пети гол в мача, се разписаха, за да се стигне до невероятния резултат.