Байерн Мюнхен продължава с убедителната си серия в Шампионска лига

• горетцка-
  • кимих

Баварците спечелиха гостуването си на Локомотив Москва с 2:1

Байерн Мюнхен продължава с убедителната си серия в Шампионска лига - 1

Европейският клубен първенец Байерн спечели с 2:1 при визитата си на Локомотив (Москва) в мач от втория кръг на Група А в Шампионската лига и продължи рекорда си на 13 поредни победи в турнира. Леон Горетцка (13) откри резултата, а Антон Миранчук (70) изравни. Радостта на домакините обаче бе кратка и Йошуа Кимих (79) донесе трите точки на баварците.

Смолов изскочи зад отбраната на Байерн още в третата минута и засече с глава центриране отляво на Миранчук, но прати топката право в ръцете на Нойер. Пет минути след това Левандовски от гостите направи пропуск от изгодна позиция.

Баварците все пак поведоха в 13-ата минута, когато Павар получи топката от Толисо и центрира, а Леон Горетцка засече с глава и реализира от близка дистанция. В 25-ата минута Павар отново центрира и този път Коман засече с крак, но топката срещна лявата греда. До края на полувремето нямаше кой знае колко интересни ситуации.

След почивката в 57-ата минута Райкович изчисти на самата голлиния удар на Кимих, а седем минути по-късно баварците получиха дузпа след нарушение на Куликов срещу Левандовски. След намесата на VAR обаче решението бе отменено заради засада на Коман при атаката.

В 69-ата минута Коман пропусна много добро положение, минута по-късно при контраатака Локомотив изравни. Игнатиев намери отдясно Зе Луиш, който проби на скорост и асистира на Миранчук, който засече топката от движение на близката греда и я прати в десния ъгъл на вратата на Нойер за 1:1. Последваха пропуски на Зе Луиш и Миранчук, а в 79-ата минута баварците отново поведоха. Мартинес намери Кимих около дъгата на наказателното поле и германският национал се разписа с техничен удар.

До края на мача „железничарите“ не можаха да отвърнат на удара и останаха без точки в тази среща.

Байерн е лидер в групата с пълен актив от 6 точки, а Локомотив има една точка.