• победа-
  • нури-
  • поденс-
  • var

"Вълците" победиха Кристъл Палас с 2:0 и се изравниха с лидерите Евертън и Кристъл Палас

Уулвърхамптън излезе трети в Англия - 1

Уулвърхамптън победи у дома Кристъл Палас с 2:0 в първия мач от седмия кръг на английската Висша лига.

Лондончани можеше да поведат, но в 17-ата минута гол на Миши Батшуай не бе зачетен заради засада. "Вълците" сразиха „орлите“ с две попадения през първото полувреме, дело на Райан Аит Нури (18) и Даниел Поденс (27). Между двата гола Леандер Дендонкер разтресе напречната греда. В 38-ата минута съдията Мартин Аткинсън даде дузпа за Кристъл Палас, но след разглеждане с VAR промени решението си. До края на мача гостите така не успяха да отвърнат на удара, а освен това завършиха в намален състав, след като Лука Миливойевич бе изгонен в 86-ата минута за фаул, а решението бе взето след намесата на VAR.

След успеха си Уулвърхемптън излезе временно на третото място в класирането с 13 точки, изравнявайки се с лидерите Евертън и Ливърпул. Кристъл Палас е на девета позиция с 10 точки.