• хименес-
  • миранчук

Двата тима завършиха наравно - 1:1

Атлетико Мадрид не успя да се справи с Локомотив Москва - 1

Локомотив (Москва) взе втората си точка в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като стигна до 1:1 срещу гостуващия Атлетико (Мадрид) в третия си мач от Група "А".

Срещата предложи два бързи гола преди почивката и много драма в заключителните минути, когато „дюшекчиите“ обкръжиха наказателното поле на домакините, които обаче заслужиха равенството.

Домакините започнаха двубоя по-интензивно, като още в 3-та минута се стигна до положение пред вратата, пазена от Ян Облак след опасно центриране на Антон Миранчук.

Натискът на Атлетико си каза думата в 18-та минута, когато Ектор Ерера проби добре отляво, след което центрира към Хосе Хименес, който стреля с глава и намери очертанията на вратата -1:0.

Четири минути по-късно драмата в срещата се засили още повече, след като домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка. След преглед на ситуацията с помощта на VAR реферът посочи бялата точка. Антон Миранчук застана зад топката и възстанови равенството в мача - 1:1.

Това даде импулс в играта на „дюшекчиите“, които скоро след това бяха близо да възвърнат своята преднина. Анхел Корея и Луис Суарес се отчетоха с големи пропуски.

През второто полувреме Суарес отново застраши вратата на Гилерме Маринато, но стражът на руснаците показа страхотен рефлекс и спаси. В 64-та минута последва нова добра намеса на Гилерме, след като Феликс надскочи всички в наказателното поле и стреля с глава, но вратарят за пореден път бе на правилното място.

Три минути след това Суарес намери път към мрежата на Локомотив, но впоследствие лайнсменът вдигна флага си за засада.

Атлетико зае втората позиция в групата с актив от 4 точки, докато Локомотив (Москва) е едно място зад испанския тим с 2.