• 4:0

Кадис бе жертвата на ''дюшекчиите''

Атлетико Мадрид громи в Ла Лига, Суарез отново вкара - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Атлетико Мадрид излезе на първо място във временното класиране на Ла Лига след победа с 4:0 над Кадис. "Дюшекчиите" са с равен брой точки с Реал Сосиедад - по 17, но имат по-добра голова разлика.

Два гола за победата Жоао Феликс (8, 90), по едно попадение добавиха Маркос Йоренте (22) и Луис Суарес (51). Кадис пристигна на "Уанда Метрополитано" след 4 победи при гостуванията си, при това без допуснат гол, но този път не показа играта, с която спечели срещу Реал Мадрид.

Атлетико М поведе още в 8-ата минута чрез Жоао Феликс, който се разписа със съдействието и на вратаря на Кадис Жеремиас Ледесма, който излезе неразчетено и изпусна топката. Маркос Йоренте се ориентира бързо и подаде към Жоао Феликс, който с глава откри резултата. Йоренте удвои в 22-ата минута, след като отне топката от бранител на Кадис в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл за 2:0.

През втората част Атлетико вкара още два безответни гола. В 51-ата минута Луис Суарес беше изведен от Жоао Феликс на добра позиция и прати топката в мрежата. В последната минута Анхел Корея пусна към Жоао Феликс, който овладя топката на гърди и с безпощаден шут оформи крайното 4:0.