Яник Синер е първият финалист на Sofia Open

• тенис-
  • манарино

Италианецът записа чист успех с 2:0 сета над Адриан Манарино

Яник Синер е първият финалист на Sofia Open - 1

Яник Синер е първият финалист на Sofia Open 2020. Италианецът записа чист успех с 2:0 сета над Адриан Манарино, в отделните части 6:3, 7:5 след близо час и половина игра. Благодарение на успеха Синер достигна до финал в АТП тура за първи път в кариерата си. Неговият съперник в двубоя за трофея ще бъде определен във втория полуфинал, който противопоставя Вашек Поспишил и Ришар Гаске.

В първия сет единствената точка за пробив в частта бе за Синер в шестия гейм. Италианецът се възползва от нея и проби подаването на съперника си, което му донесе и успеха в частта.

Във втората част Манарино можеше да пробие в четвъртия гейм, но Синер се справи и удържа подаването си. В следващия сервис гейм на Синер французинът отново имаше брейкбол, но не стигна до пробив. При резултат 5:5 младият италианец взе подаването на съперника си и сервира за мача. С гейм на нула Синер затвори мача.