• спартак варна-
  • трета лига

Спартак Варна громи в Трета лига - 1
Снимка: Facebook

Спартак победи Устрем (Дончево) с 4:0 в мач от XV последен есенен кръг в Трета лига - Североизточна група на стадион "Спартак".

Варненци ще зимуват на върха, като в момента те имат 32 точки, с 2 повече от втория Светкавица и три пред третия Балчик.

Спартак ще изиграе отложен мач на 29 ноември срещу Доростол в Силистра, а Балчик приема Лудогорец 3 на 5 декември, също в отложен двубой.

Спартаклии установиха превес и създадоха няколко добри положения, но не успяха да вкарат гол.

В 26-ата минута Анте Бачков откри резултата. Хърватинът засече с левия крак перфектно подаване на Кристиян Върбанов - 1:0 за Спартак.

В 47-ата минута домакините стигнах до второ попадение. Шут на Бачков бе избит от вратаря и Янчо Андреев направи успешна добавка с майсторски удар от въздуха - 2:0.

В 71-вата минута Янчо Андреев бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен шут в близкия ъгъл направи 3:0.

В 86-ата минута Янчо Андреев подаде ниско към Тугай Неджет, който отклони с левия крак топката в мрежата - 4:0.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Кристиян Върбанов, Мартин Минчев, Ибрям Ибрям, Велислав Боев, Георги Георгиев (42 - Симеон Симеонов), Янчо Андреев, Мирослав Георгиев (61 - Кристиян Георгиев), Янаки Смирнов (81 - Тодор Кулев), Юнуз Юнуз, Анте Бачков (81 - Тугай Неджет).