• висша лига-

Двата тима завършиха 0:0

Тотнъм устиска точката срещу Челси и си върна лидерството - 1

Челси и Тотнъм завършиха 0:0 мача си от 10-ия кръг на английската Висша лига.

И двата тима влязоха в срещата на бързи обороти. В 9-ата минута гостите организираха скоростна контраатака, в основата на която бе Стивън Бергвайн. Нидерландецът си освободи пространство и нанесе нелош удар, но топката премина на косъм над напречната греда.

Две минути по-късно Тимо Вернер прати кълбото в мрежата на Юго Лорис, но попадението бе отменено заради засада.

След 15 минути игра дойде и първият точен удар за "шпорите". Ерик Дайър отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но Едуард Менди се отличи с блестящо спасяване.

След половин час игра Тотнъм получи правото да изпълнява свободен удар. Хари Кейн застана зад топката и отправи директен изстрел, но ударът му бе твърде неточен.

В оставащите минути на първата част темпото на сблъсъка спадна и двата тима се прибраха при резултат 0:0 на почивката.

Второто полувреме стартира с възможност за "сините". Тимо Вернер проби защитата на Тотнъм, но игра с ръка и съдията отсъди нарушение. След около час игра "сините" профукаха поредна възможност. Тимо Вернер центрира за Тами Ейбрахам, но младокът не успя да засече топката и тя прелетя покрай него.

Три минути по-късно дойде нов шанс за откриване на резултата. Хаким Зиеш си освободи пространство и успя да засече центриране, но ударът му бе изключително разочароващ.

Десет минути преди края Мейсън Маунт получи страхотен пас по земя и шутира към вратата на Лорис, но стражът опази вратата си.

И двата тима търсеха победата до последно, но нулите останаха на таблото и Челси и Тотнъм се прибраха с по точка от мача. Това означава, че "шпорите" отново са първи в класирането с 21 точки, а Челси са на трето място с 19 пункта.