• английска висша лига

''Гражданите'' можеха да вкарат много голове, но постигнаха само два

Манчестър Сити взе своето срещу Фулъм - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Манчестър Сити победи Фулъм само с 2:0. Успехът е "минимален" за "гражданите", които имаха огромно предимство, но вкараха само две попадения.

Още в петата минута Рахим Стърлинг откри резултата, след като преодоля и Алфонс Ареола.

Последва тотален натиск на Сити, докато защитата на Фулъм постоянно се огъваше.

В 25-ата минута Стърлинг си изработи дузпа и Кевин Де Бройне я реализира с мощен шут в левия ъгъл на вратата.

Предимството на "гражданите" продължи да е голямо, но нови голове не бяха вкарани.

Манчестър Сити изведнъж изскочи на четвърто място с 18 точки и с равен брой мачове с останалите претенденти за титлата - 10. Тотнъм и Ливърпул са с по 21 точки, а Челси е с 19 точки.

Фулъм, който играе в "своя шампионат" остана на 17-а позиция със 7 точки.