• серия а

Възходът в представянето на възпитаниците на Дженаро Гатузо е очевиден

Наполи разби Кротоне и излезе трети в Серия А - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Наполи победи с 4:0 във визитата си на Кротоне в двубой от десетия кръг на Серия А. Попаденията бяха дело на Инсинье, Лозано, Деме и Петаня.

Първите две положения за Наполи бяха дело на Андреа Петаня. Първо още в първите секунди той стреля от средна дистанция, но топката мина на сантиметри встрани. В 24-ата минута пък опитът му за гол от непосредствена близост бе уловен от Алекс Кордас.

Все пак неаполитанците откриха в 31-ата минута. Желински пусна къс пас към Инсинье, който без да се бави прати коженото кълбо в десния ъгъл – 0:1.

Чак в 37-ата минута Кротоне създаде първото си чисто положение. Милош Вулич нахлу в пеналтерията и шутира, но Оспина улови.

В 50-ата минута Петричоне получи директен червен картон, след като влезе нескопосано в краката на Деме.

8 минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Ървинг Лозано засече дълбоко в наказателното и след приказно първо докосване насочи прецизно в левия ъгъл за 0:2.

В 77-ата минута Деме и Лозано сътвориха двойна комбинация, при която първият се оказа на границите на червената зона и с нисък изстрел в левия ъгъл направи резултата класически – 0:3.

В добавеното време Андреа Петаня оформи крайното 0:4 след хладнокръвно изпълнение в близост до левия страничен стълб.

По този начин гостите излязоха на третото място с 20 точки, изпреварвайки Рома, Сасуоло и Ювентус. Кротоне от своя страна остава на последната позиция с едва два пункта.