Манчестър Сити с трудна победа срещу Саутхямптън (ВИДЕО)

• саутхямптън-
  • висша лига

Единственото попадение стана дело на Рахим Стърлинг в 16-ата минута

Манчестър Сити с трудна победа срещу Саутхямптън (ВИДЕО) - 1

Манчестър Сити победи Саутхямптън в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 1:0 на "Сейнт Мери".

Единственото попадение стана дело на Рахим Стърлинг в 16-ата минута.

Така "светците" заемат 4-ото място с 24 точки, докато тимът на Пеп Гуардиола е с позиция по-назад с 23 пункта.

Ман Сити бе в серия от две равенства във Висшата лига, докато Саутхямптън беше записал победа бад Шефилд с 3:0 и стигна до равенство 1:1 с Арсенал.

В днешната среща, първото чисто положение бе в 13-ата минута, когато Кансело стреля елегантно от ръба на наказателното поле, но МакКарти спаси удара в десния ъгъл на вратата.

Две минути по-късно попадение на Родри бе отменено заради засада. В следващата атака, Сити все пак поведе. Кевин Де Бройне демонстрира страхотен поглед, намирайки Рахим Стърлинг около точката на дузпата, който хладнокръвно заби топката в лявата част на вратата.

В 27-ата минута, домакините имаха претенции за дузпа. Дани Ингс падна на тревата след сблъсък със защитник на "гражданите". Без намесата на ВАР, съдията прецени, че основание за единадесетметров наказателен удар няма.

През втората част, Ман Сити бе по-активният тим на терена и създаде по-чисти положения, но пропуски на Гюндоган, Де Бройне и Силва, лишиха тима от по-изразителна победа.