• равенство

"Червените" завършиха 0:0 с полския Стал Мелец

ЦСКА не успя да отбележи във втората си контрола в Турция - 1
Снимка: cska.bg

ЦСКА завърши при 0:0 с полския Стал (Мелец) във втората си контрола от зимния лагер в Алания (Турция). За съперника титуляр започна българинът Божидар Чорбаджийски, докато другият нашенец в полския тим Алекс Колев се появи през втората част.

"Армейците" на два пъти застрашиха вратата на съперника през първата част, но ударите на Петър Занев в 15-ата минута и на Юнус Санкаре четири по-късно не намериха целта. В 28-ата минута Стал вкара гол, дело на Божидар Чорбаджийски, който засече удар с глава на Флис, но се оказа, че бившият бранител на "армейците" е извършил фаул в атака и попадението беше отменено.
ЦСКА смени целия си състав на почивката и продължи да контролира играта, макар втората част да започна с възможност за съперника. Появилият се на почивката в полския тим Алекс Колев се озова в добра позиция, но ударът му мина встрани. Последва пропуск на Али Соу в 55-ата минута пред вратата на поляците. След около час Стал едва не си вкара автогол при остро центриране към Ахмедов. Поляците за малко не откриха резултата в 78-ата минута, когато Евтимов сбърка, но Маг не успя да се възползва.

Припомняме, че в първата си проверка на турска земя в събота "армейците" се наложиха с 4:0 над дублиращия състав на Аланияспор. ЦСКА трябва да изиграе още няколко контроли на лагера в Турция, но има сигурен съперник само за тази с полския Заглембе (Любин) на 21 януари.