• серия а-
  • фиорентина-

Тимът на Дженаро Гатузо съсипа "виолетовите" само за 45 минути

Наполи писа "отличен" на Фиорентина на контраатака (ВИДЕО) - 1

Наполи излезе на трето място във временното класиране на Серия "А", след като разгроми с 6:0 Фиорентина на "Диего Армандо Марадона". Тимът на Дженаро Гатузо съсипа на контраатака "виолетовите" само за 45 минути. Лоренцо Инсиние (5'), Диего Деме (36'), Ървинг Лозано (38') и Пьотър Жиелински (45') отбелязаха четири безответни гола до почивката и обезсмислиха второто полувреме. Инсиние (72'-дузпа) и Матео Политано (89') оформиха крайния резултат през втората част.

Дрис Мертенс се завърна на пейката на Наполи, след като пропусна около месец заради контузия. Гатузо обаче все още не може да разчита на Виктор Осимен, а Фабиан Руис даде положителен тест за коронаривус и също отпадна от сметките. Косе Кайехон се завърна в Неапол, но с екипа на Фиорентина. Франк Рибери също бе напълно готов да започне този двубой.

Наполи писа

Въпреки че гостите привидно бяха по-активният и по-атакуващият отбор през първата част, Наполи буквално съсипа своя съперник на контраатака, показвайки впечатляваща ефективност. Домакините нанесоха четири точни удара до почивката и водеха с 4:0 след тях. Още при първата си опасна атака "партенопеите" откриха резултата. Лозано проби отдясно, а след това Петаня намери Лоренцо Инсиние, който стреля по земя в левия ъгъл за 1:0. След това Фиорентина натисна и пропусна няколко ситуации. Удар на Бираги рикошира в Деме, прехвърли Оспина и след това срещна гредата. Малко по-късно пък стражът на Наполи спаси много опасен изстрел на Рибери.

Наполи писа

Наполи удвои в 36-ата минута след нова контраатака. Жиелински отне топката, а Петаня направи втора асистенция днес, след като намери Диего Деме. Германецът се разписа от десетина метра за 2:0. Две минути след това Ървинг Лозано направи 3:0. Инсиние пое топката от своята половина, премина през трима бранители и намери с прекрасен пас Лозано на далечната греда - 3:0. В самия край на първата част Пьотр Жиелински сложи окончателно точка на спора след прецизен удар от границата на наказателното поле.

Наполи писа

След почивката двубоят се доиграваше. Кулибали изчисти от голлинията прехвърлящ удар на Влахович и това бе най-чистата възможност, до която Виола успя да достигне. В 70-ата минута Драговски изби хубав удар на Инсиние, но след това отбраната на Фиорентина не се справи и Кастровили препъна Бакайоко. Инсиние реализира дузпата, въпреки че Драговски бе много близо до топката.

Наполи писа

Матео Политано оформи окончателния вид на погрома над Фиорентина минута преди края, когато направи чудесен солов рейд и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгъла за крайното 6:0. Така Наполи изравни резултата от най-изразителната си победа от началото на сезона.

Наполи изпревари Рома по голова разлика, докато Виола остава на 14-ата позиция във временното класиране.