• парма-
  • серия а-
  • сасуоло

Двата тима завършиха 1:1 на стадион „Мапей“ в Реджо Емилия

Сасуоло се добра до точка с Парма след драма и гол в последната минута на продължението - 1

Сасуоло и Парма не излъчиха победител в мач от 18-ия кръг на Серия А, завършвайки при равенство 1:1 на стадион „Мапей“ в Реджо Емилия. Домакините се добраха инфарктно до едната точка в четвъртата минута от продължението на двубоя.

„Зелено-черните“ стартираха по-агресивно и в 11-ата минута Йоргос Кириякополус имаше отлична възможност да открие резултата, но изстрелът му от границата на наказателното поле попадна над напречната греда.

Минута по-късно Луиджи Сепе трябваше да се намеси решително след удар на Франческо Капуто.

Малко след това попадение на домакините бе отменено заради засада след преглеждане на ситуацията с ВАР.

В 37-ата минута Парма откри резултата. Джузепе Пецела центрира по великолепен начин в наказателното поле, където Юрай Куцка с глава реализира в десния ъгъл.

В следващите минути Сасуоло притисна съперника си, но „дуковете“ показаха добра игра в защита.

В 58-ата минута Грегър Дефрел овладя около границата на наказателното поле и отправи плътен изстрел, но Луиджи Сепе отново се намеси решително.

В 79-ата минута гостите имаха възможност да удвоят преднината си, но Алберто Граси отправи изстрел в левия ъгъл, но Андреа Консили се намеси великолепно и спаси.

Голямата драма дойде в четвъртата минута от добавеното време, когато домакините стигнаха до равенството. Максим Буси направи нарушение в наказателното си поле и Сасуоло получи правото да изпълни дузпа. Филип Джуричи се нагърби с изпълнението ѝ, но изстрелът му бе отразен, след което сърбинът вкара топката в мрежата.

Двата тима разделиха точки, което означава, че Сасуоло остава на осмата позиция в Серия А с актив от 30 точки, докато Парма е на предпоследната 19-а само с 13 пункта.