Рома счупи каръка с драматична победа в Серия А

• рома-
  • специя-
  • 4:3-
  • серия а

Хората на Пауло Фонсека биха Специя 4:3, като последното попадение дойде в добавеното време на срещата

Рома счупи каръка с драматична победа в Серия А - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Рома победи по драматичен начин Специя. "Вълците" се наложиха с 4:3 в Рим в мач от 19-ия кръг на Серия А.

С асистенция за гостите се отличи българинът Андрей Гълъбинов. Българинът влезе в игра към 30-ата минута и се представи доста силно.

След този мач Рома е на 3-ото място с 37 точки. Специя пък е на 14-ата позиция с 18 пункта.

Срещата започна отлично за Рома. Лоренцо Пелегрини пусна към Борха Майорал, който преодоля Иван Проведел с брилянтен удар в лявата страна на вратата за 1:0.

В 24-ата минута гостите успяха да изравнят. Роберто Пиколи овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля право в целта, правейки резултата 1:1.

В 33-ата минута българинът Андрей Гълъбинов влезе в игра, заменяйки Роберто Пиколи.

В самия край на полувремето Пелегрини опита блестящ удар, но Иван Проведел спаси по чудесен начин. През втората част драмата беше пълна. В 52-ата минута Борха Майорал направи 2:1 с премерен удар.

Три минути по-късно "вълците" направиха преднината си още по-изразителна. Леонардо Спинацола намери Рик Карсдорп, който просто я насочи отблизо за 3:1.

В 59-ата минутам Андрей Гълъбинов пусна майсторски пас към Диего Фариаш и нацели левия ъгъл. В 90-ата минута, Даниеле Верде пое късо подаване от Диего Фариаш при включването си в наказателното поле, залъга играча на домакините и вкара в долния десен ъгъл.

В добавеното време Рома все пак достигна до победата. Лоренцо Пелегрини се озова в страхотна позиция в наказателното поле и стреля за крайното 4:3.