Уест Хем е на 1/8-финал за ФА Къп след лесна победа

• фа къп

''Чуковете'' не срещнаха никакви трудности срещу тима на Донкастър

Уест Хем е на 1/8-финал за ФА Къп след лесна победа - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС/АРХИВ

Уест Хем се класира лесно на 1/8-финалите за ФА Къп след успех с 4:0 над Донкастър.

„Чуковете“ стартираха по отличен начин и още във втората минута откриха резултата. След продължителна атака Райън Фредерикс намери Пабло Форналс в наказателното поле, след което халфът с лекота реализира.

Домакините продължиха да бъдат господари на терена и не допускаха положения пред вратата на Лукаш Фабиански. Тимът от Лига 1 опита да притисне съперника си, но без резултат.

В 32-ата минута Уест Хем удвои преднината си. Саид Бенрама бе асистент, а Андрий Ярмоленко бе безкомпромисен за 2:0.

Възпитаниците на Дейвид Мойс направиха резултата класически в началото на второто полувреме, когато Анди Бътлър си реализира автогол.

В 61-ата минута гостите нацелиха напречната греда след изстрел от дистанция на Матю Смит.

Но домакините бяха тимът, който отново намери целта и в 78-ата минута Оладапо Афолаян бе точен от близо, реализирайки четвърти гол във вратата на Донкастър.

В заключителните минути на мача мениджърът на „чуковете“ Дейвид Мойс направи рокада на вратарския пост, включвайки в игра дебютанта Нейтън Трот на мястото на Лукаш Фабиански.

До края на двубоя не станахме свидетели на повече попадения и Уест Хем уверено се класира напред във ФА Къп.

В останалите двубои от ФА Къп, стартирали в 17:00 ч. българско време, Барнзли отстрани от турнира Норич след 1:0 на свой терен, Брайтън победи Блекпул с 2:1, с което също продължава напред, Бристол Сити постигна класическа победа като гост на Милуол, с което си гарантира участието на 1/8-финал, Шефилд Юнайтед, от своя страна, успя да продължи в турнира след 2:1 у дома срещу Плимут, а Суонзи буквално разгроми Нотингам Форест, побеждавайки ги с 5:1, с което си уреди място на 1/8-финала в турнира.