• монако-
  • марсилия-
  • 3:1-
  • лига 1

Срещата започна по възможно най-добрия начин за марсилци, след като Неманя Радонич откри резултата в 12-та минута, но...

Монако удари Марсилия и излезе 4-ти във Франция - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Монако постигна изключително важен успех с 3:1 при домакинството на Марсилия в двубой от 21-вия кръг във френската Лига 1.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за марсилци, след като Неманя Радонич откри резултата в 12-та минута след асистенция на бранителя Чалета-Цар.

През втората част обаче съставът на Нико Ковач направи впечатляващ пълен обрат. Първо, Гилермо Марипан изравни в 47-та минута, след асистенция на Александър Головин. Руският атакуващ халф се оказа замесен и в победния гол, след като той намери Орелиен Чумени, който не сбърка за крайното 2:1.

В добавеното време победата на "монегаските" беше затвърдена от попадението на Стеван Йоветич за 3:1.

Така Монако излезе еднолично 4-ти, само на точка зад третия Лион и на 3 пред намиращия се на 5-то място Рен. Марсилия, от своя страна, продължава да затъва и вече е 6-ти, на цели 8 пункта от топ 3.