Два тима в Мексико трябваше да изпълнят 39 дузпи, за да се победят (ВИДЕО)

• минерос де фреснило

Това вероятно е една от най-дългите серии дузпи, изпълнени във футболен мач

Два тима в Мексико трябваше да изпълнят 39 дузпи, за да се победят (ВИДЕО) - 1
Снимка: facebook

На нещо невиждано станаха свидетели зрителите на футболен мач от мексиканската трета дивизия, където явно имат по-странни правила от останалите шампионати по света.

В мач от 13 кръг се стигна до нещо рядко срещано. Леонес Негрос и Минерос де Фреснило биха общо 39 дузпи, за да излъчат победителя в срещата. Редовното време завърши при резултат 2:2. Това вероятно е една от най-дългите серии дузпи, изпълнени във футболен мач.

Изключително интересно беше развитието на последните пет минути. Гостите от Минерос де Фреснило поведоха с 2:1, а след това в последната минута Леонес Негрос получиха дузпа в своя полза, която беше реализирана.

Така се стигна до изпълнение на 11-метрови удари, където имаше истинска драма. Никой не пропускаше при изпълнението си от бялата точка. Чак след 39-ия удар победител беше излъчен. Гостите от Минерос де Фреснило спечелиха с 20:19. Дори и представителите на мексиканските медии бяха изненадани от развитието на един по-малките стадиони в град Гуадалахара.