• костадинов-
  • чипев

Контролата завърши при резултат 3:0 за "царете"

Царско село успя да надделее над Спортист Своге - 1

Царско село победи Спортист Своге с 3:0 в контролна среща, която премина при непрекъснат снеговалеж край Благоевград. Лошото време допълнително затрудни двата отбора, но въпреки това не липсваха добри голови ситуации. Все пак мачът бе прекратен 10 минути преди изтичането на редовните 90 заради засилилият се снеговалеж.

В 9-ата минута Антонио Георгиев първи опита да изненада вратаря на противника, шутирайки извън наказателното поле, но Дан Королев изби в ъглов удар. Няколко минути по-късно, след добре контраатака, Андерсон центрира успоредно на голлинията, но никой не успя да засече топката в мрежата на Спорист.

В 15-ата минута Царско село вкара и първия гол в мача. След добра многоходова комбинация, топката премина през Димитър Костадинов и Стефан Христов, който изведе Андерсон сам срещу вратаря и бразилецът не сбърка за 1:0. Две минути след гола Михаил Иванов се прояви в добра светлина на вратата на Царско село. Той последователно изби два поредни удара на съперника.

В 22-ата минута резултатът стана 2:0. Ивайло Марков центрира в наказателното поле и Димитър Костадинов успя да мушне топката в мрежата на Королев. В 30-ата минута втородивизионният тим имаше шанс да отбележи, но Михаил Иванов спаси добър удар на Борислав Стойчев. До почивката се отвориха още две голови положения за „царете“. Първо Антонио Георгиев стреля опасно, но топката уцели гредата. Малко по-късно Дилан Мертенс също пропусна от изгодна позиция.

След почивката и двата отбора направиха доста смени.

В 71-ата минута Християн Чипев оформи крайното 3:0. Той се възползва от избита от стража топка и успя да я вкара в мрежата на Васил Вълчев.

През втората част Спортист имаше няколко интересни положения, на Стивън Славков, Цветомир Вачев и Джулио Чарпов не успяха да вкарат гол в мрежата на Трохаров.