• турция-
  • иртиш омск

Тимът на Венци Стефанов падна от руският Иртиш Омск с 2:4 в контрола

Нова загуба за Славия в Турция - 1

Славия допусна нова загуба в третата си контрола в Турция, след като записаха поражение от руският Иртиш Омск с 2:4 в контрола в турския курорт Сиде. Втородивизионният тим, който се намира на 15-ата позиция, осъществи пълен обрат за около десет минути в края на първото полувреме. "Белите" откриха резултата чрез Калоян Кръстев (19), който бе точен от дузпа. Малко след това Мартин Сораков (32) удвои преднината на столичани след отлична атака по левия фланг. Две минути след второто попадение на Славия Вадим Стелков (36) от дузпа намали резултата. В 40-ата минута руският тим изравни чрез Илия Буюкин. Иртиш осъществи пълен обрат в последната минута на първото полувреме след попадение на Олег Тарбанов. В заключителните минути на двубоя Иртиш стигна и до четвърти гол дело на Антон Кротов.

Двата тима трябваше да изиграят проверката вчера, но силна буря отмени двубоя и той бе преместен за днес. Руският специалист начело на Славия бе заложил на много от младите играчи в тима си, а също така в стартовия състав бяха и двамата футболисти каращи проби в тима - Динмукхаммед Кешкен и Никита Колдунов. По-голямата част от футболистите на "белите" не пътуваха с отбора и получиха почивка.

В 4-ата минута след дълго подаване към Калоян Кръстев, защитата на руския тим подцени ситуацията, което позволи на нападателя да владее и да навлезе в наказателното поле, но изстрелът на атакуващият футболист премина над вратата.

Иртиш отговори в следващата атака с изстрел от дистанция на Олег Тарбанов, но младият Иван Дерменджиев с една ръка изби в ъглов удар. В 8-ата минута при нападение отляво Владимир Съйчев стреля към вратата на столичани, но отново стражът бе на мястото си и улови.

Минута по-късно Калоян Кръстев открадна топката около дъгата на наказателното поле, след което отправи плътен изстрел, принуждавайки Владислав Полатеев да избива встрани.

Двата тима продължиха да играят във високо темпо и залагаха на директни атаки, но често грешаха при последния пас, който да създаде опасност пред вратите. В 13-ата минута Никита Жустиев опита да завърщи технично, но ударът му с пета премина покрай левия страничен стълб.

В 18-ата минута Вадим Стелков нахлу в наказателното поле на Славия и успя да излъже двама защитници на "белите", след което стреля, но Динмукхаммед Кешкен изби.

Минута по-късно Славия получи дузпа след нарушение срещу Димитър Стоянов. Младокът нахлу отлично, залъга съперник, след което бе фаулиран. Калоян Кръстев застана зад топката и с удар в долния ляв ъгъл реализира.

В 24-ата минута голмайсторът на Славия направи отличен пробив през центъра, след което стреля към десния ъгъл, но топката прелетя на сантиметри от страничния стълб. Иртиш отговори с удар от дистанция на Илия Буюкин, който също не намери целта.

В 32-ата минута Славия организира отлична атака по левия фланг. Кристиян Христо намери Мартин Сораков. Крилото нахлу в наказателното поле и с изстрел в близкия ъгъл удвои преднината на столичани.

Три по-късно руският тим също получи правото да изпълни дузпа, след нарушение на Димитър Стоянов. Зад топката застана Вадим Стеклов, който с удар в горния ляв ъгъл намали резултата.

В 38--ата минута Мартин Атанасов изведе Мартин Сораков зад гърба на защитата. Крилото технично прехвърли Владислав Полатеев, но защитник на Иртиш изби в ъглов удар пред Калоян Кръстев. В ответната атака Иван Дерменджиев се намеси решително след изстрел отблизо на Илия Буюкин.

След изпълнението на ъгловия удар се получи разбъркване пред вратата на Славия. Иван Дерменджиев се намеси при първия изстрел, но при добавката Илиз Буюкин реализира.

В последната минута на второто полувреме Иртиш Омск осъществи пълен обрат. Славия допусна грешка при изнасянето на топката, след което Олег Тарбанов реализира хладнокръвно във вратата на Иван Дерменджиев.

На почивката Александър Тарханов направи няколко промени по състава си, засилвайки нападателната си мощ. "Белите" стартираха агресивно и след две минути, Ивайло Димитров проби отляво и стреля в далечния ъгъл, принуждавайки вратарят на руския тим да избива в ъглов удар.

В 49-ата минута Иртиш имаше отлична възможност да реализира и четвърто попадение, но Александър Михайлов се намеси решително след изстрел отблизо на Олег Торбанов.

Три по-късно младият вратар на "белите" само изгледа как топката среща десния му страничен стълб след топовен изстрел на Никита Жустиев от границата на наказателното поле.

В следващите минути действията на терена се развиваха предимно в централната част на терена. В 62-ата минута "белите" поискаха дузпа за нарушение срещу Филип Ангелов, но такава не последва, а Драгош Фърчулеску стреля над вратата.

В 66-ата минута Александър Михайлов боксира след изстрел в близък ъгъл на Олег Тарбанов. Минута по-късно Владимир Съйчевой опита изстрел от дистанция, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Славия изпитваше сериозни затруднения при изнасянето на топката, а Иртиш се чувстваше комфортно на терена и упражняваше висока преса. В 75-ата минута след изпълнение на ъглов удар Кристиян Христов не успя да избие добре топката и тя попадна в Олег Тарбанов, който стреля отблизо, но Александър Михайлов се намеси решително и изби.

В 86-ата минута Славия бе близо до отбелязването на изравнително попадение, но изстрелът на Динмукхаммед Кешкен с глава премина покрай левия страничен стълб. Веднага след това Драгош Фърчулеску стреля от дистанция право в ръцете на Владислав Полатаев.

Две минути по-късно "белите" организираха добра атака. Филип Ангелов подаде към Ивайло Димитров на границата на наказателното поле, но изстрелът на капитана премина покрай десния страничен стълб.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Антон Кротов реализира четвърто попадение за Иртиш след изстрел от границата на наказателното поле, който попадна в долния десен ъгъл на Александър Михайлов. Това бе и последното действие в мача.

Следващата проверка на Славия е на 31 януари срещу друг руски отбор - Торпедо Москва.