• дузпа-
  • рожер

"Белия балет" загуби от Леванте с 1:2

Реал Мадрид с грандиозна издънка в Ла Лига - 1

Шампионът Реал Мадрид понесе неочакван удар при домакинството си на Леванте в мач от Ла Лига, допускайки загуба с 1:2. Това дава голямо предимство на Атлетико Мадрид, който на средата на сезона е с две срещи по-малко и ако ги спечели, ще има преднина от 13 точки на върха. Сега пък Барселона получава шанс да застигне "лос бланкос".

Това е трето поражение за Реал на "Алфредо Ди Стефано" в първенството този сезон и общо четвърто във всички турнири. Ключово за провала се оказа изгонването от игра на Едер Милитао още в 9-ата минута. Четири по-късно Марко Асенсио изведе домакините напред, но в 32-ата капитанът на гостите Хосе Луис Моралес, известен като Ел Коменданте, изравни. В 64-ата вратарят на столичани Тибо Куртоа спаси дузпа на Рожер, но в 78-ата нападателят на Леванте се реваншира с победел гол за 1:2.