• висша лига

За ''котиджърс'' става все по-трудно дори да мечтаят за оцеляване във Висшата лига

Лестър се справи със съпротивата на Фулъм - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Тимът на Лестър Сити записа важна победа в борбата си за челните места. Това се случи в пореден мач от кръга, след като „лисиците” като гост повалиха Фулъм с 2:0 на „Крейвън Котидж”. Джеймс Мадисън бе с ключова роля за двата гола на гостите, давайки чудесно центриране за Келечи Ихеаначо за първия гол, след което пък намери Джеймс Джъстин, които удвои актива на Лестър до почивката.

Интересното е, че тимът на гостите вкара и други три гола в срещата, но те бяха отменени. Чаалар Союнджу реализира с глaва през първото полувреме, но фаулира Тосин Адарабиойо преди Ихеаначо и Рикардо Перейра да се разпишат, но бяха в положение на засада.

Лондончани също имаха своите шансове, като именно Адарабиойо с глава можеше да вкара момент след втория гол на „лисиците”, ала топката премина над напречната греда на Каспер Шмйахел.

Победата прати Лестър Сити на две точки зад Манчестър Юнайтед на третото място, докато Фулъм остава на седем точки зад спасителния бряг и е 18-и.