Лил си тръгна от Бордо с класически резултат в своя полза

• френска лига 1-
  • лил-
  • бордо-
  • 3:0

Така „песовете“ събраха 51 точки, оставайки на върха във временното класиране френската Лига 1

Лил си тръгна от Бордо с класически резултат в своя полза - 1
Снимка: Facebook/LOSC

Лил постигна класическа победа (3:0) над Бордо в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Головете за гостите вкараха Йосуф Язици, Тимъти Уеа и Джонатан Давид.

Така „песовете“ събраха 51 точки, оставайки на върха. „Жирондинците“ пък десети с 32 пункта.

Метц и Монпелие завършиха 1:1. Папе Сар откри за домакините в 47-ата минута, но Гаетан Лаборде оформи крайния резултат в 70-ата минута.

Реймс и Анже врътнаха нулево реми, докато Рен и Лориен си размениха по едно попадение чрез Мартин Терие и Куентин Бойсгард.

В най-интересния двубой за вечерта Брест навакса пасив от две попадения при визитата си на Страсбург, правейки 2:2. Точни за домакините бяха Адриен Томасон в осмата минута и Жан Аолу в 70-ата, докато Гаетан Шарбоне и Жереми ле Дуарон изтръгнаха точката за гостите между 83-ата и 94-ата минута.