• сент-максим-
  • джеймс

"Червените дяволи" надделяха над Нюкасъл с 3:1

Манчестър Юнайтед си върна втората позиция в Англия - 1

Манчестър Юнайтед победи гостуващия Нюкасъл с 3:1 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига и се върна на втората позиция във временното класиране.

Маркъс Рашфорд (30) материализира превъзходството на домакините от самото начало, възползвайки се от асистенция на Хари Магуайър. „Свраките“ изненадващо изравниха чрез Алан Сент-Максим (36) и запазиха равенството до почивката.

Играчите на Оле Гунар Солскяер диктуваха нещата през втората част и отново поведоха, този път след гол на Даниел Джеймс (57), а асистиралият му Бруно Фернандеш (75-дузпа) оформи крайния резултат.

След успеха си Манчестър Юнайтед събра 49 точки и се върна на второто място с по-добра голова разлика от Лестър. И двата тима изостават с 10 точки от лидера Манчестър Сити. Нюкасъл е 17-и с 25 точки и на 3 пред намиращия се в зоната на изпадащите Фулъм.