• червен картон-
  • фройлер

Мадридчани спечелиха трудно с 1:0

Реал Мадрид се измъчи срещу 10-тима от Аталанта, но все пак взе крехък аванс - 1

Реал Мадрид успя да спечели с 1:0 гостуването на Аталанта в първи осминафинал в Шампионска лига. "Белите" бяха максимално затруднени от бергамаските, които още в 17-ата минута останаха с човек по-малко, но въпреки това се противопоставяха успешно на тима на Зинедин Зидан.

Ремо Фройлер беше изгонен с директен червен картон. Винисус Жуниор пусна извеждащ пас към Ферлан Менди, който нахлуваше сам срещу Перлуиджи Голини, но бе фаулиран пред наказателното поле от Фройлер. Съдията Тобиас Щийлер го изгони, без да се колебае и задачата на тима на Джан Пиеро Гасперини се утежни.

Победното попадение за Реал дойде в заключителните минути на двубоя. Героят беше изненадващ - във вратата на Аталанта се разписа Ферлан Менди в 86-ата минута.

За 25-годишния френски защитник на "белия балет" това е едва втори гол през сезона. Менди успя да се разпише и при победата с 2:0 над Хетафе в Ла Лига в началото на месеца.