25 Февруари, 2021 23:59 1 328 0

• манчестър юнайтед-
  • лига европа-
  • реал сосиедад-

Мачът бе по-скоро протоколен, тъй като "Червените дяволи" спечелиха с 4:0 първия двубой

Ман Юнайтед продължава в Европа след пропусната дузпа, отменен гол и нулево реми срещу Реал Сосиедад (ВИДЕО) - 1

Манчестър Юнайтед и Реал Сосиедад не се победиха в мач от 1/16-финалите в Лига Европа, завършил 0:0. Мачът бе по-скоро протоколен, тъй като "Червените дяволи" спечелиха с 4:0 първия двубой, който по стечение на обстоятелствата се игра в Торино. Въпреки това днес двата тима направиха приличен сблъсък с положения и пред двете врати, една пропусната дузпа от Микел Мерино за гостите в 14-ата минута, един отменен гол на Аксел Туанзебе за домакините в 63-ата минута и по една греда и за двата тима. В крайна сметка обаче това равенство устройваше англичаните, които продължават напред в турнира.

Очаквано Оле Гунар Солскяер е дал почивка на част от титулярите си. В атака той залага на Мейсън Грийнууд, Антони Марсиал и Даниел Джеймс. В средата пък започват Фред, Неманя Матич и Бруно Фернадеш.

Гостите пък са избрали да излязат с Аднан Янузай, Микел Оярсабал и Александър Исак в предни позиции, а в центъра играта движат Микел Мерино, Андер Гевара и Мартин Субименди.

Гостите можеха да вземат преднина в мача в 13-ата минута, когато Даниел Джеймс извърши нарушение за дузпа. Микел Оярсабал обаче стреля над вратата и пропусна от бялата точка.

Испанците продължиха да са доста активни и в 15-ата минута Гевара отправи нелош изстрел, но и той не бе точен.

Постепенно Ман Юнайтед се окопити и в 22-ата минута Антони Марсиал изработи първата голова възможност за своя тим, но ударът му бе спасен от вратаря.

Две минути по-късно домакините имаха нов шанс, като този път Бруно Фернандеш стреля от ъгъла на наказателното поле и топката "кацна" на напречната греда.

В 36-ата минута Бруно Фернандеш центрира за Даниел Джеймс в наказателното поле, който стреля отблизо с глава, но вратарят бе заел добра позиция и спаси.

И двамата треньори направиха промени на почивката. В състава на домакините играта напуснаха Бруно Фернандеш, Аарън Уан-Бисака и Фред, а на тяхно място влязоха Маркъс Рашфорд, Брендън Уилямс и Аксел Туанзебе. За гостите пък излязоха Микел Оярсабал и Александър Исак, а се появиха Андер Мугуруса и Порту.

Рашфорд можеше бързо да остави своята следа в мача. В 47-ата минута той стреля от фаул и топката тупна опасно близо до гредата.

Гостите обаче бързо пренесоха нещата пред другата врата, където след голямо разбъркване Сагнан стреля с глава и нацели напречната греда.

В 52-ата минута Грийнууд отправи опасен шут, но вратарят Алекс Ремиро спаси.

В 63-ата минута Аксел Туанзебе отбеляза с глава след центриране от корнер. Съдията обаче разгледа ситуацията с ВАР и видя, че при борбата в наказателното поле Виктор Линдельоф извършва нарушение срещу съперников футболист и голът не бе зачетен.

Домакините имаха нов шанс в 67-ата минута, когато Марсиал отправи опасен изстрел от границата на пеналта, но кълбото мина над вратата.

В 85-ата минута Меркеланс затрудни Дийн Хендерсън с далечен удар, но вратарят все пак успя да укроти топката в прегръдката си.

В крайна сметка мачът завърши без голове и Манчестър Юнайтед очаквано се класира за 1/8-финала, докато Реал Сосиедад ще трябва да съсредточи поглед основно в Ла Лига.