• славия-
  • арда-

Срещата завърши 3:2 за "белите"

Славия взе важни три точки след обрат срещу Арда (ВИДЕО) - 1

Славия победи Арда с 3:2 в интригуващ мач от 19-ия кръг на efbet Лига. "Белите" губеха с 1:2 на полувремето, но успяха да направят пълен обрат през втората част. Тонислав Йорданов откри резултата в 15-ата минута, а секунди по-късно Питър Макрилос изравни. В 40-ата минута Румен Руменов отново изведе "сините" напред. През второто полувреме Георги Вълчев отново възстанови равенството в 55-ата минута, а Макрилос с втория си гол в 72-ата донесе ценен успех на столичани.

Така Славия събра 16 точки и излезе на 11-о място във временното класиране. Арда е 4-и с 35 точки.

Срещата започна равностойно. Първата по-опасна ситуация в мача бе в 8-ата минута. Тогава Иван Коконов получи отдясно и стреля от малък ъгъл, но Светослав Вуцов изби в корнер. След неговото изпълнение вратарят отрази шут на Лъчезар Котев.

В 15-ата минута Арда излезе напред в резултата. Спас Делев с чудесен пас намери Александър Георгиев отляво, който центрира в наказателното поле. Там Тонислав Йорданов успя да изпревари защитниците на домакините и чукна топката покрай Вуцов за 1:0.

"Белите" отговориха секунди по-късно. Филип Антовски центрира в наказателното поле, а Иван Караджов боксира. Питър Макрилос овладя топката на границата на наказателното поле и със силен удар изравни.

В 22-ата минута удар с глава на Коконов мина покрай вратата. В 30-ата минута Димитър Рангелов получи отдясно и стреля, но покрай вратата. Малко по-късно диагонален шут на Емил Стоев излезе в аут. В 34-ата минута Караджов улови шут от далечна дистанция на Рангелов.

В 40-ата минута Арда отново поведе. Георгиев центрира в наказателното поле, където Антовски бе изпреварен от Румен Руменов, който с глава не остави шансове на Вуцов за 1:2.

Три минути по-късно Делев се озова на стрелкова позиция, но Вуцов спаси.

Второто полувреме започна с добра възможност за Арда. Георгиев бе изведен от Делев отляво. Фланговият футболист напредна и реши да стреля от малък ъгъл, но над вратата. Малко след това Караджов улови шут от далечна дистанция на Георги Вълчев.

Халфът все пак се разписа в 55-ата минута. Той получи подаване от Рангелов в наказателното поле, залъга противник и с мощен удар вкара за 2:2.

В 68-ата минута "белите" организираха опасна атака. Макрилос напредна с топката и потърсия долния ляв ъгъл на Караджов, който спаси. Четири минути по-късно австралийският халф все пак се разписа, за да направи обрат за "белите". Той получи отличен извеждащ пас от резервата Дарко Тасевски и от няколко метра не сбърка - 3:2.

В 76-ата минута Арда получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Делев, чийто удар мина опасно над гредата.

До края на двубоя Караджов спаси удар на Калоян Кръстев, а шут на Кирилов мина над вратата.