• щутгарт-
  • бундеслига-

. "Швабите" удължиха агонията на "кралскосините", за които спасението изглежда все по-непосилна мисия

Щутгарт разби Шалке 04 - 1

Щутгарт разби Шалке 04 с 5:1 у дома в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. "Швабите" удължиха агонията на "кралскосините", за които спасението изглежда все по-непосилна мисия.

В 10-ата минута Ватару Ендо откри резултата след асистенция на Борна Соса. В 28-ата минута отново японецът се разписа, като този път му асистира Гонсало Кастро.

В 34-ата минута Саша Калайджич направи резултата класически. Шалке успя да върне едно попадение чрез Сеад Колашинац в 40-ата минута.

В 72-ата минута гостите получиха дузпа, но Набил Бенталеб пропусна.

В края на мача Ендо на два пъти асистира за нови два гола във вратата на Шалке. Първо се разписа Филип Клемент в 88-ата минута, а в продължението на мача точен бе и Даниел Дидави.

С успеха Щутгарт събра 32 точки и заема 9-о място във временното класиране. Шалке 04 е на дъното с едва 9 точки.