• бърнли-
  • висша лига

Гарет Бейл напомни за себе си

Тотнъм разпиля Бърнли с 4:0 (ВИДЕО) - 1

Тотнъм и Жозе Моуриньо си поеха глътка въздух след края на негативната им серия в Премиър лийг. Този следобед "шпорите" постигнаха важен успех в борбата си за Топ 4, побеждавайки лесно у дома коравия тим на Бърнли с 4:0.

Любопитното в английската столица бе проблясъкът на Гарет Бейл, който въпреки неразбирателството си с треньорския щаб, съумя да изпъкне с две попадения в мрежата на гостите. Всяко едно от тях дойде след асистенции на корееца Сон.

Останалите голове във вратата на Ник Поуп бяха реализирани от Хари Кейн и Лукас още до почивката.

Триумфът на Тотнъм можеше да бъде и още по-изразителен, но след почивката Сон и Хари Кейн не успяха да намерят целта при изгодни ситуации. Бърнли пък се размина с почетно попадение заради неумението на Матей Видра да реализира с глава от удобна дистанция.

Победата изкачи "шпорите" до осмото място във временното класиране с 39 точки. Бърнли е под №15 с 28 пункта.

В следващия кръг на столичани предстои градско дерби с Фулъм, докато загубилият днес клуб играе с Лестър.