• левски-
  • цска-
  • efbet лига

ЦСКА 1948 и Левски не си вкараха, спорна ситуация беляза двубоя (ВИДЕО) - 1

Левски не успя да спечели гостуването си на ФК ЦСКА 1948 в последния мач от програмата на 19-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят на националния стадион "Васил Левски" завърши без да бъдат отбелязани голове.

"Сините" преследваха задължителна победа след равенството 0:0 срещу последния Етър в миналия кръг. Играчите на Красимир Балъков пък загубиха от Монтана и към момента са на 6-ото място в класирането.

Днес обаче попадения нямаше. В първия мач през есента, Левски победи ФК ЦСКА 1948 с 3:0.

В края на мача реферът Никола Попов предизвика недоволството и на двата отбора, като първоначално даде сигнал за дузпа срещу Митков, а след това му вдигна жълт картон за симулация.

Едно чисто положение за отбелязване на гол. Това беше равносметката след края на първото полувреме на последната среща от програмата на кръга.

Двубоят започна с мощен натиск на "сините", които налагаха дълбока преса, чак до наказателното поле на опонентите си.

Този подход обаче бързо изразходи енергията на състезателите на тима, като след 17-ата минута те започнаха да се връщат в собственото си поле за продължителни периоди от време.

Акциите на ФК ЦСКА 1948 зачестиха и постепенно играчите в червени екипи започнаха да "поглеждат към пеналта" на съперника.

Русев и Шопов бяха основните движещи сили в предни позиции, като опитваха да захранват съотборниците си с точни подавания.

В 32-ата минута Топузов беше изведен очи в очи с Микулич, но вратарят на "сините" спаси удара му. Това беше и най-чистото положение в мача.

Някои от чужденците в редиците на Левски изглеждаха тромави, бавни и бързо губеха притежанието на топката. Те опитваха бързо да се разделят с нея, дори и подаванията им да не намираха съотборници. Това водеше до неочаквано преимущество за ФК ЦСКА 1948 и създаваше предпоставки за бързи контраатаки.

Така или иначе попадения през първата част от срещата не бяха отбелязани.

Първият удар към вратата на ФК ЦСКА 1948 дойде след 58 минути игра. Отправи го Тома Даске, но топката премина много далеч над вратата.

Последва нова акция за "сините", която доведе до два поредни ъглови удара.

Робърта бе изведен отлично зад бранителите на съперника, но се оказа в положение на засада, а малко след това и Димитров имаше възможност, но изстрелът му се спря в тялото на бранител.

Така "сините" определено се разбудиха, но не успяваха да притеснят Наумов.

Състезателите на ФК ЦСКА 1948 пък намалиха темпото и зачакаха идеална възможност за контрадействия. Такава дойде малко преди края на мача, когато центриране от статично положение намери Русев, който обаче стреля в обсега на вратаря.

Чочев шутира покрай вратата, а малко след това и Шопов имаше възможност да се разпише. Гол обаче така и не беше отбелязан.

Десет минути преди края дойде и най-спорната ситуация в мача. Митков нахлу в наказателното поле на Левски и падна на тревата, след съприкосновение с Микулич. Първоначално реферът посочи към бялата точка, но след това вдигна жълт картон на Митков за симулация.

Стигна се до сблъсъци между състезателите на двата тима, но без сериозни последствия.

Това беше и най-интересния момент от целия сблъсък, който не поднесе очакваното шоу на феновете пред телевизионните екрани и завърши без голове.