• купа на българия-
  • генов-
  • атанасов

Тимът от Враца спечели с 3:0

Ботев Враца не допусна изненада срещу Черноморец Балчик и е на четвъртфинал за Купата - 1

Ботев (Враца) се класира на четвъртфиналите за Купата на България. Врачани победиха у дома с 3:0 аматьорския отбор на Черноморец (Балчик). Мачът беше сериозно изпитание за треньора на домакините Антони Здравков, чието бъдеще начело на тима е поставено под въпрос. Ботев имаше осем поредни загуби в първенството, което усложни обстановката в клуба.

От своя страна Черноморец (Балчик) изглеждаше непредвидим съперник. Гостите пристигнаха във Враца едва с 15 играчи, които опитаха да се опълчат на Ботев. Домакините действаха по-агресивно, но така и не намираха път към вратата на Павлин Евтимов.

Първото попадение падна чак в 78-ата минута чрез Даниел Генов. Отново той удвои резултата от дузпа шест минути по-късно.

Резервата в този мач Петър Атанасов оформи крайния резултат в добавеното време.