• английска висша лига

"Лисиците" спечелиха гостуването си на Брайтън с 2:1

Лестър излезе втори във Висшата лига - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Лестър победи Брайтън с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. По този начин „лисиците“ сложиха край на негативната си серия от три мача без успех във всички турнири.

Домакините стартираха отлично и успяха да поведат още в 10-ата минута, когато Адам Лалана засече красиво в средата на вратата.

Постепенно гостите успяха да спечелят контрола на топката и в 37-ата минута Сидни Таварес бе близо до попадение, но изстрелът му бе отразен от Роберт Санчес.

В 41-ата минута Адам Лалана пропусна отлична възможност да удвои аванса на тима си, след като стреля в десния страничен стълб. Минута преди края на първото полувреме гол на Нийл Мопе бе отменен.

Лестър имаше възможност да възстанови равенството в началото на втората част, но Келеши Ихеначо стреля покрай десния страничен стълб.

В 62-ата минута логичното се случи и „лисиците“ изравниха. Юри Тилеманс подаде към Келеши Ихеначо, който хладнокръвно реализира в левия ъгъл.

В 80-ата минута Каспер Шмайхел се намеси решително след хубав изстрел на Адам Лалана.

Драмата тепърва предстоеше и в 86-ата минута главният съдия Майкъл Оливър посочи бялата точка за нарушение срещу Джейми Варди. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и промени решението си, отменяйки дузпата за Лестър.

Гостите достигнаха до успеха в 87-ата минута, когато Даниел Амарти засече с глава във вратата на Брайтън.

По този начин Лестър се изкачи на втората позиция във Висшата лига с актив от 53 точки, докато Брайтън остава 16-и с 26.