• ливърпул-
  • шампионска лига

Срещата в Мадрид приключи при резултат 3:1

Реал Мадрид тресна Ливърпул и взе комфортна преднина преди реванша (ВИДЕО) - 1

Реал (Мадрид) победи Ливърпул в първия мач между двата европейски гранда от четвъртфинaлите на Шампионската лига.

Срещата в Мадрид приключи при резултат 3:1.

Точен на два пъти за победителите беше Винисиус, като още един гол към сметката на "галактикос" добави и Марко Асенсио.

За Ливърпул се разписа Мохамед Салах.

Два от най-успешните клубове на европейската сцена се срещнаха в повторение на финала през 2018 година.

Първото полувреме започна равностойно, като звездите на Реал (Мадрид) опитаха да превземат бързо повече терен, но съперникът им не позволяваше това да се случи.

Постепенно играта на "галактикос" сработи и те вдигнаха сериозно оборотите.

Грешките в защитата на Ливърпул предоставяха отлични шансове на Бензема, Модрич и Асенсио, като изглежда ситуацията беше такава, че бе само въпрос на време испанският гранд да открие резултата.

Това се случи след 27 минути игра, когато Тони Кроос прати брилянтен пас към Винисиус, който простреля с плътен удар стража на гостите за 1:0.

Не личеше играчите на Реал (Мадрид) да имат каквото и да било намерение да забавят темпото, като дори напротив - те заиграха на още по-висока предавка и създаваха множество предпоставки за нова неточност в представянето на мърсисайдци.

Това се случи в 36-ата минута, когато нов ас на Кроос внесе смут в защитата на Ливърпул, Александър-Арнолд се опита да върне топката към съотборниците си, но с глава я насочи право към включващия се на скорост Асенсио, който опита да прехвърли Алисон, на първо време стражът успя да реагира, но при добавката нямаше милост и Асенсио покачи на 2:0.

Отново той можеше да се възползва и от грешка на Кабак, но пропусна да се разпише останал сам срещу Алисон.

Така на почивката домакините разполагаха с две попадения предимство.

Шест минути след паузата Ливърпул понечи да се върне в мача. Подаване в наказателното поле намери Мохамед Салах на границата на наказателното поле, като египетският гений имаше нужда само от секунда, за да прецени как точно да отиграе положението, за да прати топката в мрежата.

Ситуацията беше разгледана и посредством системата ВАР, която доказа правотата на взетото от съдиите решение. Голът беше признат.

В 65-ата минута усилията на домакините дадоха ефект. Винисиус получи страхотно подаване от Модрич и без да спира топката, от движение я прати технично покрай Алисон за 3:1.

След това Асенсио взе топката в пеналта, опита да я "настъпи" за връхлитащия на скорост Бензема, но не успя да го направи.

Мадридчани претендираха за нарушение срещу Модрич в близост до наказателното поле, но повторенията показаха, че такова по-скоро не е имало, каквото беше и отсъждането на главния арбитър.

Ливърпул направи всичко по силите си, за да стигне до отбелязването на нов гол. Това не се случи и така Реал (Мадрид) разполага с две попадения предимство. Допуснатият гол обаче може да натежи за Зидан и компания, в зависимост от представянето на тима в ответната битка.

Реал (Мадрид) може да се похвали с добро представяне в турнира. Клубът спечели шест от последните си седем срещи.

Освен това в последните четири сблъсъка между двата отбора, испанците неизменно печелят.