Ювентус пречупи Наполи в отложен мач и запази третата позиция

• серия а-
  • наполи

Кристиано Роналдо и Пауло Дибала бележат за "бианконерите" при успеха с 2:1

Ювентус пречупи Наполи  в отложен мач и запази третата позиция - 1

Ювентус победи Наполи с 2:1 в отложен мач от третия кръг на Серия А. "Бианконерите" откриха рано резултата чрез Кристиано Роналдо (13), а през второто полувреме Пауло Дибала (73) удвои преднината на домакините. Крайният резултат бе оформен от Лоренцо Инсиние в последната минута на двубоя, когато капитанът на гостите бе точен от дузпа.

По този начин Ювентус запази третата си позиция в Серия А с актив от 59 точки, докато Наполи остава пети с 56.

Ювентус пречупи Наполи  в отложен мач и запази третата позиция

"Бианконерите" стартираха много агресивно двубоя и още във втората минута имаха отлична възможност да открият резултата. Данило бе изведен отдясно, след което центрира отлично на далечната греда, но Кристиано Роналдо от непосредствена близост прати топката в аут.

Гостите отговориха минута по-късно. Ървин Лозано проби по десния фланг, след което върна топката около точката на дузпата към Пьотр Желински. Полякът веднага отправи изстрел, но топката премина над вратата.

Двата тима продължиха да действат във високо темпо и атаките към една от двете врати се редяха една след друга. В 9-ата минута Федерико Киеза овладя в наказателното поле и стреля мигновено към вратата на Алекс Мерет, но изстрелът му бе блокиран решително от Амир Рахмани и топката излезе в ъглов удар. След последвалият корнер Адриен Рабио стреля с глава покрай левия страничен стълб.

В 11-ата минута Лоренцо Инсиние получи отляво и центрира остро по земя успоредно на голлинията към Ървин Лозано, но Алекс Сандро с решителен шпагат изби.

Две минути по-късно Ювентус откри резултата. Федерико Киеза великолепно преодоля двама бранители на Наполи, след което центрира по земя към точката на дузпата, където Кристиано Роналдо с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

В 16-ата минута "партенопеите" организираха добра атака по левия фланг. Пьотр Желински пропусна технично, след което топката се озова във Фабиан Руис, но изстрелът на халфа бе много неточен и топката излезе в аут.

Постепенно темпото на игра се поуспокои. Гостите бяха тимът, който владееше контрола на топката, но домакините бяха добре подредени в собствената си половина и не допускаха опасности пред вратата на Джанлуиджи Буфон.

В 37-ата минута Хуан Куадрадо направи великолепен самостоятелен пробив, след което отправи изстрел, но той бе слаб и Алекс Мерет улови. Наполи отговори три минути по-късно. Лоренцо Инсиние напредна в половината на "бианконерите" и отправи красив изстрел от дистанция, принуждавайки Джанлуиджи Буфон да се намесва решително и да избива в ъглов удар.

В последната минута от редовното време на първата част Пьотр Желински се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Алекс Сандро и поиска дузпа, но главният съдия Маурицио Мариани категорично посочи, че такава няма.

Наполи стартира агресивно второто полувреме и в 48-ата минута имаше добра възможност за възстановяване на равенството. Джовани Ди Лоренцо бе изведен отдясно. Бранителят напредна и отправи изстрел в близкия ъгъл, но Джанлуиджи Буфон спаси.

В 54-ата минута Хуан Куадрадо си освободи пространство и отправи плътен изстрел, който премина покрай левия страничен стълб. Веднага след това резервата Виктор Осимен стрел от въздуха, но топката премина встрани от вратата.

Натискът на гостите продължи и в 58-ата минута Джанлуиджи Буфон бе принуден за пореден път да се намесва решително след изстрел на Лоренцо Инсиние.

"Бианконерите" изпитваха трудности при изнасянето на топката от високата преса на "партенопеите". В 71-ата минута Фабиан Руис отправи плътен изстрел от дистанция, но пак последната преграда пред гола бе Джанлуиджи Буфон, който решително изби.

Но въпреки натиска на Наполи, две минути по-късно Ювентус удвои преднината си. Пауло Дибала получи на границата на наказателното поле и с техничен изстрел в долния десен ъгъл реализира.

В последната минута на двубоя Наполи получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Джорджо Киелини. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който с точен изстрел в десния ъгъл реализира.