644 0

Георги Костадинов със силен мач за Арсенал Тула срещу ЦСКА Москва

Въпреки усилията на родния национал, неговият тим отпадна от напдреварата

Арсенал Тула и Георги Костадинов се простиха с тазгодишната надпревара за Купата на Русия. Тимът на българския полузащитник отстъпи с 1:2 на ЦСКА Москва в двубой от четвъртфиналната фаза. Родният национал започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Той показа стабилна игра както в дефанзивен, така и в атакуващ план.

В 33-ата минута Арсенал излезе напред в резултата след попадение на Евгений Луценко. След почивката обаче гостите от Москва взеха инициативата и стигнаха до пълен обрат.

Само три минути след началото на втората част Вадим Карпов възстанови равенството, а четири минути преди изтичането на редовното време Марио Фернандес вкара за 2:1 и донесе успеха на ЦСКА.

Само след три дни Арсенал Тула посреща Краснодар в сблъсък от 25-ия кръг на руския шампионат. Тимът на Георги Костадинов е сериозно застрашен от изпадане, тъй като е на 14-ата позиция със 17 точки.