• фред-
  • грийнууд

"Шпорите" поведоха с 1:0, но "червените дяволи" спечелиха с 3:1

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм след невероятно силно второ полувреме - 1

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 3:1 като гост в дербито на 31-ия кръг на английската Висша лига. В първия половин час на мача нямаше реални голови положения, а в 34-ата минута гостите от Манчестър успяха да вкарат топката във вратата на съперника, но след VAR попадението на Единсон Кавани беше отменено.

Само няколко минути по-късно (40') Хьон-Мин Сон откри резултата след пас на Лукас Моура (1:0).

Манчестър Юнайтед отвърна четвърт час след почивката с попадение на Фред, който се добра до отбита в наказателното поле топка и изравни (1:1) в 57-ата минута. Последваха пропуски на Хьон-Мин Сон, Хари Кейн и Серж Орие за Тотнъм, Бруно Фернандеш, Пол Погба и Мейсън Грийнууд за Юнайтед в рамките на малко повече от десет минути.

Серията от пропуски приключи в 78-ата минута, когато Грийнууд намери Кавани в наказателното поле и уругваецът прониза вратата с глава за 2:1.

Минути по-късно Кавани можеше да се разпише и в собствената си врата, опитвайки да спре летящата към Муса Сисоко топка. До края "червените дяволи" вкараха трети гол (3:1), дело на Мейсън Грийууд в продължението и взеха три точки, които ги поставиха на седем пред третия Лестър.

Тотнъм пък е седми на шест зад четвъртия Уест Хям и последното място, което дава право за участие в следващия сезон на Шампионската лига.