• 4:1-
  • бундеслига

Борусия Дортмунд разби Вердер, Халанд отново бележи - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Ерлинг Хaланд вкара два гола, а Борусия Дортмунд направи пълен обрат и спечели с 4:1 срещу Вердер Бремен в мач от 29-ия кръг на германскaта първа Буднеслига. Така "жълто-черните" останаха на четири точки от Айнтрахт Франкфурт в надпреварата за последната квота за Шампионската лига.

Бремен поведе още в 14-ата минута чрез Милот Рашица, но "вестфалци" обърнаха резултата между 29-та и 38-та с голове на Джовани Рейна и два на Халанд, който вече има 23 през сезона. Теодор Гебре Селасие оформи крайния резултат с попадение в 87-та минута.

"Бременските музиканти" са 13-ти в класирането с четири пункта пред Херта, който заема позицията за плейоф за оставане в елита.